Strona główna/Aktualności/Zajęcia z pierwszej pomocy w oddziałach przedszkolnych

Zajęcia z pierwszej pomocy w oddziałach przedszkolnych

18 Października 2021

14 października 2021 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole brały udział w warsztatach na temat udzielania pierwszej pomocy, które poprowadził ratownik pan Michał Kowalczyk.

Na zajęciach dzieci dowiedziały się, jak należy postąpić, gdy jesteśmy świadkami nagłego zatrzymania krążenia u człowieka.  Udzielania pierwszej pomocy uczyły się na fantomie.

Ponadto uczniowie wykazywali się znajomością numerów alarmowych, zdobywali wiedzę na temat oczyszczania i opatrywania ran, a przy tym zachowania bezpieczeństwa własnego i osoby poszkodowanej. Dzieci poznały też sposoby udzielania pomocy osobie, która się zakrztusiła (były to ćwiczenia w parach).

Z udziału w warsztatach wszyscy byli bardzo zadowoleni. Od ratownika prowadzącego zajęcia dzieci otrzymały dyplomy oraz długopisy strzykawki.