Strona główna/Aktualności/Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej w klasie 5 a

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej w klasie 5 a

25 Października 2022

W dniu 25.10.2022r. uczniowie klasy 5a uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu zapoznać i przygotować dzieci do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas specjalnych pokazów uczniowie mogli poczuć się jak ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Utrwalali poznane już wcześniej numery alarmowe: 112, 999, 998, 997.

Pod czujnym okiem pielęgniarki p. Anny Kaczmarek uczniowie mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Wszyscy uczestnicy z wielką chęcią i zaangażowaniem brali udział w tym wydarzeniu.

Piotr Kowalczyk i Magdalena Stępień