Strona główna/Aktualności/Zajęcia z Panem Tabletem

Zajęcia z Panem Tabletem

27 Lutego 2020

Dzisiaj w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań z tabletami. Tematem zajęć była miejska katastrofa - budujemy metropolię.

Przy użyciu aplikacji dzieciaki projektowały swoje wymarzone miasto, realizując potrzeby mieszkańców. Na początku dzieci dowiedziały się czym jest miasto, czym wyróżnia się jako przestrzeń, wskazywały miejsca użyteczności publicznej w mieście oraz poznały zawód urbanisty.
Później dzieci budowały swoje własne metropolie, zapewniając mieszkańcom dostęp do wody, oczyszczalnie ścieków, miejsce na odpady, dostęp do elektryczności (budowały elektrownie wodne, wiatrowe, słoneczne), zróżnicowaną infrastrukturę drogową (tunele podziemne, podwodne, mosty, przejazdy kolejowe), sklepy, markety, budynki użyteczności publicznej (komisariat policji, remizę strażacką, szpital, szkołę). Na koniec zajęć odbył się tradycyjnie tableturniej sprawdzający wiedzę dzieci i ilość zapamiętanych informacji.

Podobne wiadomości: