Strona główna/Aktualności/Zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej w klasie 0 B

Zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej w klasie 0 B

23 Lutego 2021

W klasie „OB’’ systematycznie odbywają się zajęcia w ramach innowacji: „Zintegrowane zmysły kluczem do optymalnego rozwoju  i prawidłowego odbioru otaczającego świata”- poranne zabawy ruchowe z elementami integracji sensorycznej.

Celem ostatnich zajęć było rozwijanie u dzieci umiejętności wyczucia własnego ciała.

Uczniowie wykonywali ćwiczenia  polegające na  odrysowywaniu własnych dłoni  oznaczając prawą i lewą,  poruszaniu równocześnie obiema rękoma w górę -  dół,  prawo - lewo, wysoko -  nisko oraz dotykaniu prawą ręką lewego kolana, prawą  ręką lewego ucha ….

Zadaniem, które jednak przyniosło dzieciom najwięcej radości było odrysowywanie konturów ciała swoich rówieśników. Jeszcze długo po zakończonych zajęciach pozytywna energia nie opuszczała jej uczestników. Cieszy nas ten fakt, gdyż przed nami kolejne lekcje wzbogacone o zabawy z elementami  integracji sensorycznej, które są dla wszystkich źródłem cennych doświadczeń związanych z naszymi zmysłami.