Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Zajęcia w ramach innowacji logopedycznej w klasie 0 B

Zajęcia w ramach innowacji logopedycznej w klasie 0 B

27 Kwietnia 2021

Raz w tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0B uczestniczą w zajęciach organizowanych w ramach innowacji logopedycznej pt. „ Wszyscy o tym wiecie, że pięknie potrafię mówić nie tylko w gabinecie”.

W ostatnim czasie dzieci z entuzjazmem podeszły do zabaw w logopedyczne kodowanie. Zabawy te polegały na odszukiwaniu obrazków według podanego hasła literowo - cyfrowego i układaniu zdań z odgadniętymi wyrazami.

Dzieci, dzięki tym zajęciom, mogły doskonalić prawidłową artykulację, twórcze myślenie, jak również pozwoliły im utrwalić poznane cyfry i litery oraz udoskonalić koordynację wzrokowo- ruchową.
Wykonywane ćwiczenia rozwijały u dzieci umiejętność nazywania bodźców wzrokowych i wzbogacały słownictwo.

Logopedyczne ćwiczenia z wykorzystaniem zabaw, które przyniosły dzieciom wiele radości nie były jedyną niespodzianką w tym czasie . Już następnego dnia mieli oni okazję uczestniczyć w zabawach plastyczno- sensorycznych.

Tym razem dzieci doświadczały niecodziennych wrażeń zmysłowych w postaci malowania dłońmi przy użyciu specjalnie przygotowanych dla nich farb. Obserwowanie jak się rozpływają, łączą ze sobą i tego co można z nich tworzyć było dla nich źródłem ogromnej radości.

Potwierdzeniem tych słów będą poniższe zdjęcia. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Kamila Okoń-Domańska
Hanna Bąk- Mastalerz

do góry