Strona główna/Aktualności/Zajęcia naukowe w klasach pierwszych

Zajęcia naukowe w klasach pierwszych

16 Maja 2022

W ramach realizacji projektu "Równe szanse po COVID-19 w oleśnickich szkołach podstawowych", uczniowie z klas pierwszych uczestniczą w zajęciach naukowych.

Podczas zajęć prowadzą różnego rodzaju eksperymenty, doświadczenia czy obserwacje. Co tydzień przenoszą się w inny dział nauki, od majsterkowania, przez mieszanie różnych substancji i sprawdzanie ich właściwości, po wykonanie samodzielnie różnych mas plastycznych i cieczy.

Podczas zajęć uczniowie konstruowali swój własny telefon, odkrywali tajniki iluzji, tworzyli masy, ciecz Nienewtonowską. Podczas jednych z zajęć nakłonili wodę do wędrówki, a w kubeczkach wywołali nie lada burzę.

Teraz czas na wykonanie swoich własnych wulkanów.

K. Kawka

Zajęcia naukowe w ramach projektu "Równe szanse po COVID-19 w oleśnickich szkołach podstawowych".