Strona główna/Aktualności/Wycieczka do wioski indiańskiej

Wycieczka do wioski indiańskiej

16 Czerwca 2023

Z okazji zakończenia zerówki oraz roku szkolnego 2022/2023 grupa 0a wybrała się na autokarową wycieczkę do wioski indiańskiej Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim.

Celem wycieczki, poza wyśmienitą zabawą, było zapoznanie zerówkowiczów z kulturą i zwyczajami Indian. W ten kolorowy świat wprowadziła nas indianka „Szybka Gazela”.

Dzieci uczyły się tradycyjnego powitania, tańca, strzelania z łuku, zdobywania pożywienia, grania na bębnach i rozpoznawania tropów zwierząt. Podziwiały także makietę przedstawiającą klasyczną wioskę indiańską. Miały okazję zrelaksować się w tipi oraz ozdobić swe twarze w „barwy wojenne”. Doskonaliły sprawność fizyczną na torze przeszkód, dokarmiały zwierzęta hodowlane takie jak króliki i kury. Był także czas na swobodne szaleństwa na placu zabaw.

Zwieńczeniem naszego wyjazd było ognisko z kiełbaskami.

J.U.