Strona główna/Aktualności/Wycieczka do kina najmłodszych uczniów

Wycieczka do kina najmłodszych uczniów

9 Kwietnia 2024

Dnia 08.04.2024 roku klasa 0A i 0B wybrały się na wycieczkę do Multikina we Wrocławiu na bajkę pt. "Jeżyk i przyjaciele".

Bajka opowiadała o zwierzątkach zamieszkujących leśną polanę, które wyruszyły w świat, by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody.

"Jeżyk i przyjaciele" to eko-bajka, która pokazuje nie tylko jak opłakane skutki dla leśnych zwierząt może mieć susza , ale też to, że wspólnymi siłami można osiągnąć wszystko.

W ramach programu edukacyjnego "Moja Pierwsza Wizyta w Kinie", dzieci dowiedziały się: jak należy zachowywać się w kinie, jak dawniej powstawał film, jak wygląda taśma z nagraniem, z czego zbudowany jest ekran kinowy oraz na czym polega fenomen sali kinowej.

Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.

Marlena Dąbrowska
Marta Sadłowska