Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu

19 Października 2021

W poniedziałek, 18 października w ramach projektu " Dobra szkoła - lepszy uczeń" uczniowie klasy 4 a i 5 a wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu, której celem był bliski kontakt z otaczającą przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno, a przede wszystkim potrzebę jej ochrony.

Na początku uczniowie zwiedzali Ogród samodzielnie (pod opieką nauczycieli), a później z przewodnikami, będącymi pracownikami ogrodu. Wędrówkę uczniowie zaczęli od odwiedzenia akwarium z roślinnością wodną oraz znajdujących się nieopodal tego budynku - szklarni z tropikalną roślinnością. Następnie, poruszając się wyznaczonymi ścieżkami mieli możliwość zobaczenia i poznania rzadko spotykanych gatunków roślin. Dzięki przewodnikom dowiedzieli się między innymi, czemu służą tabliczki przy roślinach i skąd może pochodzić roślinność w ogrodzie botanicznym.  

Uczniowie podziwiali również wystawę prac z dyni, której motywem przewodnim były motyle.

Wycieczka ta udowodniła, że mimo dostępności różnych środków audiowizualnych, bezpośredni kontakt z przyrodą i roślinami jest najlepszym sposobem przekazywania wiedzy przyrodniczej.

do góry