Strona główna/Aktualności/Wycieczka 2 c i 3 c do Bolesławca

Wycieczka 2 c i 3 c do Bolesławca

22 Grudnia 2023

W środę, 13 grudnia uczniowie klasy 3c i 2c wybrali się do Bolesławca, aby zapoznać się z tradycyjnym wyrobem tamtejszej ceramiki.

Uczniowie podczas wycieczki poznali tajniki manufaktury Bolesławskiej. Podczas zwiedzania dowiedzieli się, skąd pochodzi glina, z której zostają wykonane wyroby ceramiczne, jak uzyskuje się odpowiednią formę.

Zwiedzając obiekt przyglądali się każdemu etapowi z bliska, mogli obserwować pracę pań ozdabiających naczynia wypalone w pierwszym etapie tworzenia, dowiedzieli się bardzo ciekawych informacji o farbach, a szczególnie jednej, która można by nazwać magiczną. Przyglądali się jak szkli się pomalowane naczynia i mogli dotknąć substancję, która wcale szkła nie przypominała.

Na koniec wycieczki na wszystkich czekała niespodzianka, - szkolenie z metody stemplowania, którą stosowano w manufakturze i możliwość samodzielnego ozdabiania pięknych świeczników witrażowych, jakimi były anioły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Katarzyna Kawka