Strona główna/Aktualności/Wokalne sukcesy naszych uczniów

Wokalne sukcesy naszych uczniów

10 Listopada 2023

7-go listopada 2023 roku odbył się 21 Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej organizowany przez PCEiK w Oleśnicy, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klas młodszych (1-3) wyróżnienie otrzymała Hanna Piasecka z klasy 2A za wykonanie utworu „Czy dziewczyna może iść na wojnę”.

W kategorii klas starszych (4-6) laureatkami zostały Zuzanna Głodek z klasy 5A, która zajęła 2 miejsce śpiewając utwór „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” oraz Amelia Perczak z klasy 4C, która zdobyła 3 miejsce wykonując kompozycję Przemysława Tadli „Mój dom”.

W konkursie zaprezentowali się także: Mateusz Derdak z klasy 4A w utworze „Co to jest niepodległość” oraz zespół z klasy 3B, który wykonał pieśń „Przybyli ułani pod okienko”.

Udział w konkursie poprzedziły szkolne eliminacje, w których poza uczniami reprezentującymi naszą szkołę wystąpiły także: Maja Mąkosa z klasy 4A, która zaśpiewała piosenkę „Co to jest niepodległość”, Yasmin Alkhatib i Antonina Szynklarz - duet, który zaprezentował pieśń „My pierwsza brygada”, Klara Jureczko także z utworem „My pierwsza brygada” oraz uczennice z klasy 3A, które wykonały utwór „Przybyli ułani pod okienko”.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w eliminacjach i konkursie, a wyróżnionym i laureatom serdecznie gratulujemy!

Adelina Jarmuszewicz