Strona główna/Aktualności/Wiosenny koncert w Jedynce

Wiosenny koncert w Jedynce

11 Kwietnia 2023

"Nie nudzę się, bo mam wspaniałe hobby." Pod takim hasłem odbył się koncert muzyczny, w którym wystąpili uczniowie, dla których pasją stały się muzyka i śpiewanie. We współpracy z polonistką Małgorzatą Bazan opracowali scenariusz tego koncertu.

Uczniowie udowodnili, że ich pasje czynią życie ciekawszym i bogatszym oraz stały się źródłem prawdziwej przyjemności. Są bardzo dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

W rolę spikerek wcieliły się Michalina Chmielowska i Monika Kumór, a za efekty specjalne odpowiadał Ernest Janic.

Swoje umiejętności gry na pianinie zaprezentował Mikołaj Wiśniewski, na saksofonie zagrał Igor Młotkowski, natomiast na klarnecie Janek Cetera.

Swój kunszt gry na akordeonie zaprezentowali Piotr Młotkowski i Hania Piasecka, natomiast na skrzypcach pięknie zagrali Adaś Młotkowski i Yasmina Alkhatib.

Piosenkę o wiośnie zaśpiewał Kuba Grzesznik, Jagoda Gromolak zaprezentowała piosenkę "A co jeśli". Do świata baśni "Pocahontas" i "Akademii pana Kleksa" zaprosiła nas Ada Piziorska. Amelia Perczak zaskoczyła nas, gdyż sama napisała teksty i przygotowała własne aranżacje dwóch piosenek pt. "Robot" i "Słońce". Zuzia Głodek zaśpiewała "Szary świat" i piosenkę Leonarda Coena "Alleluja" oraz zagrała na pianinie. Emma Otto, Weronika Wieczorek i Lilianna Flis oryginalnie zaśpiewały utwór "Całe życie pod górkę".

Występy uczniów zakończyły się profesjonalnym pokazem tańca hip-hop w wykonaniu Mai Różyckiej i Martyny Fornal.

Wykonawcom serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie Jedynki dobrze się z nami bawili i mogli poznać prawdziwe pasje swoich rówieśników. Wszyscy wykonawcy zasłużyli na wielkie brawa. Zachwycili nas swoim poziomem umiejętności wokalnych, tanecznych i gry na różnych instrumentach.

Autorem zdjęć z koncertu jest pan Piotr Kowalczyk.