Strona główna/Aktualności/Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

10 Maja 2023

Dnia 09 maja w grupach zerówkowych miały miejsce warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzone były przez wykwalifikowanego ratownika pana Michała Kowalczyka.

Warsztaty miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw, zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Zerówkowicze dowiedzieli się nie tylko, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, ale także jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. zakrztuszenia, skaleczenia. Utrwaliły sobie podstawowe numery alarmowe oraz jak prawidłowo wezwać pomoc przez telefon. Rozmawialiśmy z dziećmi na temat bezpieczeństwa, także własnego w trakcie udzielania pierwszej pomocy, opatrywaliśmy rany, przeprowadziliśmy masaż serca na fantomie. Poruszyliśmy temat wyposażenia apteczki i krwiodawstwa.

Zgromadzoną wiedzę dzieci będą mogły wykorzystać w przyszłości przychodząc z pomocą koledze, koleżance lub najbliższym z rodziny. Dzięki praktycznym działaniom dzieci nabierają wprawy i przełamują strach mogąc się tym samym przyczynić do uratowania w przyszłości komuś życia.

Jowita Urbańczyk