Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Uroczyste Pasowanie klas pierwszych na Czytelników (..)

Uroczyste Pasowanie klas pierwszych na Czytelników Biblioteki

6 Marca 2023

Półrocze to ten wyjątkowy czas gdy klasy pierwsze przyjmowane są oficjalnie do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Po przywitaniu pierwszaków, krótkim omówieniu historii biblioteki oraz wytłumaczeniu układu książek, nagle, ku naszemu zaskoczeniu, z półki wyskoczył Pan Kleks, przywitał się z dziećmi i zawołał swoich przyjaciół!

Pojawiła się mądra Hermiona i niebieski kosmita Stich. Postaci te wyraziły wielką ochotę na przeprowadzenie różnego rodzaju ciekawych zadań, by sprawdzić przygotowanie dzieci do pasowania. Kleks z Hermioną wyczarowywali przedmioty i różne, coraz trudniejsze układanki, ale dzieci na szczęście świetnie sobie radziły z odpowiedziami. Kiedy wszyscy zgodnie stwierdzili, że uczniowie są gotowi do pasowania nagle w drzwiach, w białej sukni, z koroną na głowie pojawiła się... piękna Królowa Książek!

Przejęte pierwszaki przyrzekły władczyni, że będą szanowały książki i bardzo o nie dbały. Królowa skninęła głową i rozpoczęło się Uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki ze złożeniem przyrzeczenia.

Ach, cóż to za niezwykły i ważny moment!

Po pasowaniu każde dziecko dostało ładny dyplom, lekturę i cukierka.

Postaci książkowe pożegnały pierwszaków i wróciły do swoich światów! Myślę, że to niezwykłe pasowanie pozostanie na długo w naszej pamięci.

Całość przygotowała Lucyna Sutuła.

 

do góry