Strona główna/Aktualności/Uczniowie na spektaklu i warsztatach edukacyjnych (..)

Uczniowie na spektaklu i warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Fundację L'arche

23 Października 2021
W czwartek, 21 października dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 A i 0 B oraz uczniowie z klasy 2 c wzięli udział w przedstawieniu Teatru Lalek Fundacji L'arche.

Tematem przewodnim było bardzo nam bliskie zagadnienie niepełnosprawności.

Spektakl wraz z warsztatami edukacyjnymi został zorganizowany przez Fundację L'arche z Wrocławia, z którą nawiązałyśmy współpracę.

Bohaterowie teatrzyku - lalka Kostek z zespołem Downa oraz niewidoma lalka Sonia wprowadziły dzieci w świat niepełnosprawności. Poprzez prowadzoną dyskusję i udzielanie odpowiedzi na wiele zadawanych pytań Sonia i Kostek uświadomiły uczniom, z jakimi wyzwaniami w życiu codziennym mierzą się osoby z niepełnosprawnościami.
Zadanie zostało wykonane celująco. Wiele mitów i stereotypów zostało obalonych, nasze dzieci pozbyły się uprzedzeń, zastępując je przekonaniem, że na poziomie serca wszyscy jesteśmy tacy sami....

Fundacja L'arche - Dziękujemy

E.Grzesik, K.Przeniosło, A.Rusnak, M.Sadłowska