Strona główna/Aktualności/"Tak różni, a jednak równi sobie ‘’

"Tak różni, a jednak równi sobie ‘’

2 Marca 2022

W klasie I B odbyły się zajęcia w ramach realizowanego projektu: „Tak różni, a jednak równi sobie ‘’.

Uczniowie dowiedzieli się z jakimi trudnościami mogą mierzyć się osoby, które spotykamy na co dzień i jak w empatyczny sposób się z nimi komunikować.

Kluczowym elementem zajęć było jednak rozwijanie akceptacji i tolerancji wobec odmienności.  W tym celu zaprezentowano uczniom film pt. „ Urodziny Maćka - krótka historia o tolerancji”.  Analizując ten krótki materiał uczniowie uświadomili sobie jaką przykrość można sprawić koleżance/ koledze odrzucając jego przyjaźń, wspólną zabawę lub obrażając jego wygląd. Dowiedzieli się również , iż osoby , które często posiadają pewne ograniczenia w różnych sferach życiowych mają wiele innych talentów i  umiejętności.

Uczniowie uświadomili sobie, że każdy z nas może być  wspaniałym kompanem do zabawy i przyjaźni.

K. Okoń-Domańska