Strona główna/Aktualności/Szkolny Festyn Rodzinny

Szkolny Festyn Rodzinny

9 Czerwca 2023

Dnia 6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Oleśnicy zapanowała radosna atmosfera, a jej teren ozdobiły piękne dekoracje zwiastujące niezwykłe wydarzenie. Tego właśnie dnia odbył się już kolejny Festyn Rodzinny. Plakaty informacyjne oraz wspomnienia z ubiegłych lat sprawiły, że o godzinie 15.30 kiedy miało nastąpić uroczyste rozpoczęcie, dziedziniec szkoły wypełniły tłumy.

Na początku Pani Dyrektor powitała przybyłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Następnie prowadząca Katarzyna Kawka zaprosiła wszystkich na występy artystyczne w wykonaniu naszych uczniów. Dzieci dedykowały wiersze, piosenki oraz tańce przede wszystkim swoim rodzicom, na twarzach których zagościł uśmiech, łzy wzruszenia, a w sercach duma i radość.

Po części artystycznej nastąpił moment, aby każdy mógł skorzystać z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli, rodziców, uczniów i służby mundurowe.

I tak właśnie w parku szkolnym stanął ogromny dmuchaniec, przy którym tłumnie zebrali się najmłodsi, aby skorzystać z tego kilkumetrowego szaleństwa.

W międzyczasie można było przenieść się w artystyczny zakątek, gdzie  zachęcano do malowania farbami na folii rozwieszonej pomiędzy drzewami. Dzięki tej konkurencji uczestnicy mogli w niekonwencjonalny sposób zaprezentować swoje zdolności plastyczne.

Dużym zaangażowaniem cieszyły się również bańki mydlane, które unosząc się ponad placem szkoły sprawiły, że zarówno dzieci jak i dorośli zapragnęli spróbować swoich sił w tej dziedzinie.

Podczas festynu nie zabrakło także zabaw ruchowych dla tych, którzy chcieli poćwiczyć zwinność, szybkość, zręczność czy po prostu spożytkować pozytywną energię.

Pojawiły się także elementy dydaktyczne w postaci porad dietetyka, stoiska ze zdrową żywnością oraz pokazu ratownictwa medycznego. A wszystko to oferowali doświadczeni specjaliści z danej dziedziny, za co Im serdecznie dziękujemy.

Niemało wrażeń dostarczyła straż pożarna, która zaprezentowała swój wóz strażacki, ale również zorganizowała konkurencję polegającą na trafianiu wodą do celu, dzięki czemu niejeden ochotnik poczuł się jak prawdziwy strażak.

Ogromną radością było również pojawienie się Pluszowego Komisarza Policji, który przechadzał się wśród gości, odpowiadał na pytania i zapraszał do oglądania policyjnego radiowozu.

Na dużą uwagę zasługuje fakt, iż podczas całego festynu można było odwiedzać stoiska przygotowane przez rodziców wszystkich klas, którzy  oferowali przy nich zdrowe smakołyki, pyszne przekąski, ale również plecione warkoczyki, malowanie twarzy, dziecięce tatuaże, loterię fantową oraz wiele innych atrakcji. Jak każdego roku wykazali się pomysłowością i ogromnym zaangażowaniem.

Kiedy teren szkoły zamienił się w Krainę Dobrej Zabawy, zaproszono wszystkich chętnych gości na dziedziniec, w celu wspólnego zatańczenia słynnej Belgijki oraz Zumby poprowadzonej przez doświadczone instruktorki tańca.

Ten dzień z pewnością był wyjątkowy, wypełniony wspólną zabawą i radosnymi spotkaniami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu i zapraszamy za rok.

K. Okoń-Domańska

Szkolny Festyn Rodzinny