Strona główna/Aktualności/Szkoła na łyżwach

Szkoła na łyżwach

27 Lutego 2024

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w cyklu lekcji jazdy na łyżwach, organizowanych przez OKR Atol w Oleśnicy.

Niektórzy młodzi „adepci” stawiali pierwsze kroki na lodowisku pod okiem instruktorów.

Pierwszoklasiści wyposażeni w niezbędny sprzęt najpierw musieli wykonać rozgrzewkę, aby następnie doskonalić swoje umiejętności.

Pomimo wielu upadków, uczniowie nie poddawali się, co owocowało coraz to lepszą jazdą.

Była to świetna okazja do spędzenia wspólnie i aktywnie czasu poza szkolną ławką. Jazda na łyżwach angażuje wszystkie mięśnie oraz wzmacnia układ krążenia, trenuje wytrzymałość oraz sprzyja rozwojowi równowagi jaki i koordynacji.

Tego typu zajęcia cieszyły się wysoką frekwencją, uczniowie bardzo chętnie w nich uczestniczyli.

Pojawiły się także pierwsze szkolne łyżwiarskie talenty.

Jowita Urbańczyk