Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

20 Listopada 2023

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Na korytarzach szkolnych pojawiły się wykonane przez uczniów z klasy IV c - koordynatorów tegorocznej edycji - plakaty, informujące o tym wydarzeniu oraz zachęcające do przypomnienia i utrwalenia odpowiednich działań matematycznych.

W dniu święta specjalni egzaminatorzy przeprowadzili wśród uczniów naszej szkoły konkurs szybkości bezbłędnego liczenia wylosowanych działań z tabliczką mnożenia i dzielenia. Najlepsi otrzymali tytuł i naklejkę ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia".

Poza tym chętni uczniowie mogli wziąć udział w podchodach, podczas których należało znaleźć ukryty na terenie szkoły kod QR, rozwiązać zadanie i odszyfrować informację, w której sali można otrzymać dodatkową naklejkę ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia". Z godziny na godzinę w szkole przybywało ekspertów.

Obchody tego dnia wzbudziły u uczniów wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo pozostanie w ich pamięci.

Gratulujemy wszystkim ,,Ekspertom Tabliczki Mnożenia"!

Dorota Musiałek,
Katarzyna Mulska