Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

3 Października 2021

Kolejny raz nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która  odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W tym roku termin akcji przypadał na 1 października.

Celem tej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom - pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W naszej szkole w akcji brali udział uczniowie klasy I - VIII, którzy losowali karteczki z 5 działaniami. Stopień ich trudności był dostosowany do możliwości poszczególnych klas. Na rozwiązanie uczniowie mieli określaną ilość czasu. Następnie asystenci sprawdzali poprawność wykonywanych działań. Osoby, które wpisały wszystkie prawidłowe odpowiedzi otrzymywały odznakę "Eksperta tabliczki mnożenia".

Musimy przyznać, że z roku na rok, wśród naszych uczniów ilość szkolnych ekspertów tabliczki mnożenia systematycznie rośnie.

do góry