Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Sukcesy naszych uczniów w Lekkoatletycznym Czwórboju (..)

Sukcesy naszych uczniów w Lekkoatletycznym Czwórboju Przyjaźni

7 Maja 2021

Pierwsza tegoroczna rywalizacja sportowa w czasie pandemii. W dniu 06.05.21r. w ramach Oleśnickich Igrzysk Dzieci odbył się na stadionie miejskim w Oleśnicy: Lekkoatletyczny Czwórbój Przyjaźni.

W rywalizacji drużynowej zawodnicy startowali w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na dystansie 600m dziewczęta i 1000m chłopcy.

Drużyna chłopców z naszej szkoły stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal. Drużyna dziewcząt zajęła trzecie miejsce zdobywając medal brązowy.

Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Fornal Martyna (6a) Jończyk Julia(6a), Knapek Emilia(6a) Różycka Maja(6a), Płoch Oliwia(6b), Królik Amelia(7a), Sabat Magdalena(7b) oraz drużyna chłopców w składzie: Adach Kamil(6a), Balahur Andrii(6a), Młotkowski Igor(6a), Wysmyk Gracjan(6), Jończyk Kevin(7a), Bagnowski Aleksander(7a) Sęk Mikołaj(7a).

Najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobyli: Płoch Oliwia zwyciężając indywidualnie w dwóch konkurencjach biegowych, Jończyk Kevin: zwyciężając indywidualnie w biegu na 60m i skoku w dal i trzecie miejsce w biegu na 1000m oraz Młotkowski Igor zdobywając drugie miejsce w biegu na 1000m.