Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Spotkanie ze strażakiem

Spotkanie ze strażakiem

29 Listopada 2022

W dniu dzisiejszym do naszej szkoły, zaraz po służbie, przybył zaprzyjaźniony strażak pan Michał Karasiewicz. Odwiedził on nas na zaproszenie klas 2, które miały przyjemność uczestniczyć w prelekcji na temat zawodu/pracy/obowiązków strażaka.

Od samego początku swoimi opowieściami pan Michał wzbudził w uczniach zainteresowanie, każdy z uwagą przysłuchiwał się słowom i przypatrywał mundurowi strażackiemu.

Podczas rozmów uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaka, o tym jak wyglądają pomieszczenia w, których strażacy oczekują na wezwanie podczas dyżuru nocnego, ilu strażaków pełni taki dyżur. Uczniowie obejrzeli filmiki specjalnie nagrane na to spotkanie.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i nadszedł czas na zakończenie zajęć i umożliwienie panu strażakowi udania się na zasłużony odpoczynek po nocnym dyżurze.

W ramach podziękowań za udział w spotkaniu oraz przedstawienie specyfiki swojej pracy, uczniowie z wszystkich klas podpisali się pod dyplomem Przyjaciela dzieci a wraz z dyplomem został wręczony słodki poczęstunek.

 K. Kawka

Spotkanie ze strażakiem uczniów klas 2

do góry