Strona główna/Aktualności/Spotkanie autorskie z pisarką

Spotkanie autorskie z pisarką

9 Października 2023

29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole wspaniałą pisarkę, panią Urszulę Ewertowską . Z naszym gościem spotkali się uczniowie klasy 2a , 2b oraz  ,,zerówkowicze”  z grupy 0a.

Głównym celem spotkania było rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci za pomocą wartościowych, niosących walory edukacyjne książek, które jednocześnie dostarczą dzieciom wiele radości, rozwiną wyobraźnię i zachęcą do czytania.

Pani  Urszula opowiedziała o swojej przygodzie z pisarstwem. Dzięki jej opowieściom, które były bardzo zabawne, ale i pouczające, zrozumieliśmy, że w każdym wieku możemy tworzyć poezję. Pomysły do pisania może dostarczyć nam otaczający świat.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały pisarki, poznały niezwykłe losy bohaterów prezentowanych książek.

Na koniec spotkania słuchacze zadawali liczne pytania autorce oraz mogli zakupić książki ze specjalną dedykacją naszego gościa.

Wydarzenie literackie obudziło czytelnicze zainteresowania wśród uczniów oraz zachęciło ich do obcowania z niezwykłym światem literatury.

Natalia Różańska,
Monika Morawska,