Strona główna/Aktualności/Sport w Jedynce w roku szkolnym 2019/2020

Sport w Jedynce w roku szkolnym 2019/2020

25 Czerwca 2020

Nasi uczniowie w trakcie roku szkolnego startowali w zawodach sportowych, osiągając sukcesy oraz godnie reprezentowali naszą szkołę i Oleśnicę.

Największe osiągnięcia to II miejsce w Piłce Siatkowej Chłopców - wywalczone w finale powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, poprzedzone I miejscem w zawodach na szczeblu miejskim. W szkolnej drużynie zagrali: Bartosz Wdowski, Miłosz Putowski, Aleksander Turek, Miłosz Moździerz, Damian Nowak, Paweł Witkowski, Paweł Szymański, Piotr Zaskórski, Patryk Butryn, Konrad Chmielowski i Kacper Poszwa.

Dziewczęta w składzie: Adach Julia, Dobiesz Julia, Gabor Monika, Krystek Katarzyna, Pomorska Anna, Ratajczak Daria, Rządczyk Nikoletta, Sznajder Alina, Wojczyńska Oliwia wywalczyły IV miejsce w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Oleśnickich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W półfinale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej drużyna chłopców wywalczyła V miejsce, grając w składzie: Patryk Butryn, Konrad Chmielowski, Damian Nowak, Kacper Osada, Kacper Poszwa, Miłosz Putowski, Paweł Szymański, Aleksander Turek, Bartosz Wdowski i Piotr Zaskórski.

Chłopcy klas VIII zajęli II miejsce w Turnieju Halowym Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza, a uczniowie klas VI zajęli III miejsce w tym turnieju, występując w składzie: Jakub Stachera, Aleksander Bagnowski, Filip Kałwiński, Szymon Rzeźnik i Igor Młotkowski.

Organizowaliśmy również turniej piłki nożnej chłopców w ramach I Sportowego Memoriału im. Mirosława Mularczyka, a nasza szkolna drużyna wywalczyła III miejsce, występując w składzie: Filip Kałwiński, Oskar Matuszek, Filip Ratusznik, Szymon Rzeźnik, Igor Młotkowski, Gracjan Wysmyk, Kamil Adach, Igor Szatkowski, Kornel Pawłowski oraz Igor Barłożek.

Tradycyjnie na zakończenie roku szkolnego spośród uczniów najstarszych klas wybraliśmy dziesięciu, którzy otrzymali tytuł „Najlepszy Sportowiec Szkoły”:
Adach Julia
Butryn Patryk
Chmielowski Konrad
Krystek Katarzyna
Nowak Damian
Pomorska Anna
Putowski Miłosz
Sznajder Alina
Wdowski Bartosz
Wojczyńska Oliwia

Gratulujemy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom!