Strona główna/Aktualności/"Razem na święta"

"Razem na święta"

2 Grudnia 2020

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nasza szkoła włącza się do akcji MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, a także budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

W ramach akcji uczniowie i nauczyciele mogą podejmować następujące działania:

• wykonać kartki z życzeniami świątecznymi i przekazać je sąsiadom (np. poprzez wrzucenie do skrzynek pocztowych),
  • samodzielnie przygotować słodkie upominki (np. pierniczki) i obdarować nimi sąsiadów albo osoby potrzebujące z najbliżej okolicy,
  • przygotować ozdoby świąteczne dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
  • zaoferować pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
  • zorganizować zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt,
  • przygotować kartki dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
  • wesprzeć organizacje oferujące pomoc Polakom i Polonii za granicą.

Są to jedynie przykłady inicjatyw, które w okresie przedświątecznym mogą podejmować uczniowie i nauczyciele. Mile widzane są również inne działania.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji wszystkich uczniów i nauczycieli, bo co tu dużo mówić - pomaganie jest fajne :)

Logo akcji