Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/"Raz wygrywasz - raz ... się uczysz"

"Raz wygrywasz - raz ... się uczysz"

9 Marca 2022

Dnia 7 marca w naszej szkole odbyło się ciekawe i niezwykle pouczające spotkanie. Gościem specjalnym był Sławomir Morawski - pochodzący z Bierutowa trener piłki nożnej i analityk. W spotkaniu wzięły udział klasy VIII i klasy I-III.

Starsi uczniowie mogli dowiedzieć się jak podążać - mimo napotykanych trudności - za własnymi marzeniami i spełniać się zawodowo realizując swoje pasje. Trener Morawski podzielił się swoim doświadczeniem, które nie zawsze zdobywał odnosząc jedynie sukcesy. Wszyscy dowiedzieli się, jak uczyć się na błędach i jak ważna jest wiara we własne możliwości.

Pan Sławek podzielił się też informacjami na temat pracy trenera piłkarskiego, drogi edukacyjnej jaką należy podjąć, by pracować w tymże zawodzie oraz opowiedział o swoich dotychczasowych osiągnięciach zawodowych. Należą do nich m.in. przetłumaczona na 12 języków książka (e-book) pt. "Analiza taktyczna i jej wpływ na rozwój inteligencji w grze", praca z klubami Ekstraklasy portugalskiej, polskiej, szwajcarskiej II ligi, szkolenia dla holenderskiego i tureckiego Związku Piłki Nożnej (KNVB i TFF), oraz praca z zawodnikami angielskiej Premier League i Serie B. Dodatkowo trener Morawski uczy trenerów piłki nożnej w ramach kursów UEFA A i na studiach wyższych w Wyższej Szkole Sportu we Wrocławiu.

Przedstawione na spotkaniu ciekawostki i informacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Wśród prezentowanych treści nie zabrakło też przypomnienia zasad współzawodnictwa "fair play". Wszyscy z uwagą i w pełnym skupieniu słuchali prowadzącego i śledzili prezentację.

Na zakończenie prawdziwą atrakcją były specjalnie nagrane z okazji spotkania z uczniami naszej szkoły filmy - Jakub Łabojko, Mark Tamas i Filip Michalski przekazali pozdrowienia i zagrzewali dzieci do ciężkiej pracy i wiary we własne umiejętności.

Agnieszka Puk

do góry