Strona główna/Aktualności/Projekt "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?" w klasie (..)

Projekt "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?" w klasie 4 a

26 Listopada 2020

W tym roku szkolnym uczniowie klasy IV a uczestniczą w projekcie "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?" w ramach Uniwersytetu Dzieci. Ostatnio na godzinie wychowawczej zastanawialiśmy się nad tym, czym ludzie różnią się między sobą? Rozmawialiśmy o tym, co to jest osobowość, jakie typy osobowości możemy wyróżnić, jak one wpływają na wykonywane codziennych zadań i współpracę. Uczniowie zastanawiali się nad cechami swojego charakteru. Następnie spróbowali wybrać jedno zwierzę, które w swoim zachowaniu najbardziej ich przypomina. Najważniejszym wnioskiem naszych zajęć było stwierdzenie, że każdy człowiek, niezależnie od typu osobowości spełnia ważną rolę w grupie, jest niepowtarzalny i bardzo potrzebny. :)

Adelina Jarmuszewicz