Strona główna/Aktualności/Program profilaktyczno - wychowawczy dotyczący fonoholizmu

Program profilaktyczno - wychowawczy dotyczący fonoholizmu

1 Marca 2023

W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 uczniowie klas 4-8 będą realizować program profilaktyczno-edukacyjny pt. „Telefon - wróg czy przyjaciel? —zjawisko fonoholizmu w naszej szkole”.

Głównym założeniem programu jest uświadomienie młodemu pokoleniu, że telefon to użyteczne narzędzie, które może ułatwiać i przyspieszać komunikację, ale nie może zdominować codziennego życia. To, że chcą mieć w swoim telefonie aparat i odtwarzacz muzyki, nie jest niczym złym. Problem pojawia się, kiedy telefon staje się nieodłącznym elementem tożsamości młodego człowieka i kiedy zaczyna on postrzegać wartości swoich rówieśników przez pryzmat modny gadżetów, jakie posiadają.

Program jest dostępny w zakładce "Dla Rodziców" - Do pobrania

1                2