Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Prawa Dziecka w 0 C

Prawa Dziecka w 0 C

20 Listopada 2020

20. 11. 202 r - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to jeden z najważniejszych dni, o ktrym powinien pamiętać każdy mały i duży człowiek.

W szkole uczniowie przez cały tydzień poznawali swoje uczucia, zapoznawali się z sytuacjami wywołującymi emocje, starali się je nazwać, opisać i umieścić w wydarzeniach dnia codziennego.

Na podsumowanie tego, jakie emocje nami kierują, uczniowie podjęli temat: Czy emocjom zawsze należy się poddawać impulsywnie? Czy może nieraz warto najpierw przemyśleć sytuację? I tak doszli do wniosku, że chociażby jeśli chodzi o złoś,ć to ważne jest, aby ją kontrolować, żeby nie przerodziła się w coś gorszego na przykład przepychanki czy kuksańce, bo nikt nie ma prawa do bicia innych.

I tu pojawiły się prawa, prawa człowieka, tak samo dużego jak i małego. Bo choć mały człowiek od dużego musi się jeszcze dużo nauczyć, to musi wiedzieć jak się uczyć. Uczniowie poznali swoje prawa, omówili o czym są i jak należy je rozumieć, do swoich praw przypisali też obowiązki aby odpowiedzialnie wypełniać rolę małego człowieka.

Uczniom klas starszych został przesłany komunikat o prawach ucznia z udostępnioną prezentacją do samodzielnej realizacji na lekcji z wychowawcą.

K. Paprocka

Podobne wiadomości:

do góry