Strona główna/Aktualności/Podsumowanie konkursu Leon

Podsumowanie konkursu Leon

27 Czerwca 2022

Tegoroczna wiosenna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W kategorii klas I do konkursu matematycznego przystąpiło 5120 uczniów. Wśród nich było 7 naszych uczniów, z których tytuł laureata zdobył Antoni Danielak.

W kategorii klas II do tego samego konkursu przystąpiło 4521 uczniów. Wśród nich było 11 uczniów naszej szkoły. Spośród nich Amelia Gierlitz i Michał Wąsik zdobyli tytuł laureata.

W kategorii klas III w konkursie matematycznym wzięło udział 3760 uczniów, w  tym 12 reprezentantów naszej szkoły. Czworo z nich: Antonina Bugdoł, Miłosz Morawiński, Emma Otto i Witold Stępień zdobyli tytuł laureata.

Klasy IV (360 uczniów) reprezentowało 3 naszych uczniów, z których najwyżej uplasowała się Helena Krawczyk, zajmując 17 miejsce.

Klasy V reprezentowała Marysia Duszyńska. Była ona jedną z 652 uczniów i ostatecznie zajęła 12 miejsce.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również sprawności zintegrowane.

Wśród uczniów klas I było 2620 uczniów, spośród których 5 stanowiło reprezentację naszej szkoły. Wśród nich najwyższe (22) miejsce zajęła Natalia Przybycień.

Nieco mniej liczna była grupa drugoklasistów - 2340 uczniów, w tym 4 naszych reprezentantów. Najwyższe - 24 miejsce zajął Jakub Folmer.

Z klas III do konkursu przystąpiło 253 uczniów. Naszą placówkę reprezentowało 3 trzecioklasistów. Wśród nich najwyżej uplasował się Mariusz Cynk, zajmując 23 miejsce.

Nasza  szkoła miała swoich reprezentantów również w konkursie z języka angielskiego.

984 uczniów klas I rozwiązywało test językowy. Wśród nich były 2 nasze uczennice. Obie - Natalia Przybycień i Gabriela Wrona zdobyły tytuł laureata.

W konkursie z języka angielskiego w kategorii klas II brało udział 2356 uczniów, w tym 4 reprezentantów naszej placówki. Najwyższe, 17 miejsce wśród drugoklasistów zajęła Amelia Perczak.

Klasy III reprezentowało 3 uczniów (2620 uczestników), wśród których najwyżej uplasowała się Zuzanna Głodek, zajmując 25 miejsce.

Do konkursu z języka angielskiego przystąpiła również uczennica klasy V - Marysia Duszyńska, która zajęła 16 miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Ewa Grzesik

Kamila Przeniosło