Strona główna/Aktualności/Podróż do gwiazd

Podróż do gwiazd

18 Lutego 2022

W minionym tygodniu uczniowie klasy 2b mieli okazję wcielić się w podróżników badających przestrzeń kosmiczną i Układ Słoneczny.
W drodze do gwiazd badali zagadnienia związane z Układem Słonecznym i kosmosem, a także zbierali informacje związane z życiem i badaniami Mikołaja Kopernika. Wszystkie te zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem całej klasy.

Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty poświęcone omawianym zagadnieniom i postaci astronautów, oglądali filmy i prezentacje oraz tworzyli listę rzeczy potrzebnych do odbycia wyprawy na odległą planetę.

Te zajęcia były dla wielu uczniów okazją do wykazania się wspaniałą wiedzą na temat kosmosu i astronomii. Dzieci chętnie dzieliły się ciekawostkami na temat Gazowych Olbrzymów, masy planet i liczby ich księżyców oraz sond kosmicznych.

Nie ma to jak uczyć się tego, co się bardzo lubi!

A. Puk