Strona główna/Aktualności/"Pięć zmysłów mam i wszystkie znam"

"Pięć zmysłów mam i wszystkie znam"

4 Marca 2022

"Pięć zmysłów mam i wszystkie znam..." jak można usłyszeć w słowach piosenki 5 zmysłów ma każdy człowiek, o tym też przekonali się uczniowie klasy 1c podczas ostatnich kilku dni i śmiało mogą powiedzieć, że wszystko o nich wiedzą.

Podczas realizacji tematów związanych ze zmysłami człowieka uczniowie z klasy 1c rozwiązywali wiele ciekawych zadań, zagadek, oglądali prezentacje, filmy edukacyjne, dopasowywali zmysł do narządu, jak również używali swoich zmysłów w celu poznania świata. Dowiedzieli się, jakie zwierzęta mają bardziej wyostrzone zmysły od człowieka i w jakich działaniach im one pomagają.

Tematy poszerzano rozmowami na temat tego, jak dbać o poszczególne narządy i jak mogą funkcjonować ludzie, którzy mają uszkodzone narządy wzroku czy słuchu.

Podczas burzy mózgów uczniowie starali się wyjaśnić towarzyszące lekcjom hasła takie jak "Dbaj o wzrok cały rok". Słuchali ciekawostek związanych z naszym organizmem: Dlaczego słońce nas opala?, Dlaczego płaczemy?, Dlaczego kichamy?

Na koniec powstały piękne plakaty, z których można było wyczytać do czego przydają się ludziom narządy zmysłów.

K. Kawka