Strona główna/Aktualności/Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

10 Marca 2021

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

przysłowie chińskie

04.03. br. w bibliotece szkolnej odbyła się bardzo ważna uroczystość PASOWANIA na CZYTELNIKA uczniów klas pierwszych. Dzieci zapoznały się z organizacją biblioteki, jej zadaniami, rozmieszczeniem książek na półkach oraz najważniejszym przesłaniem, że książka nie jest zwykłym przedmiotem i należy się jej wielki szacunek! Po części oficjalnej, uczniowie rozwiązywali zagadki oraz układali rozsypane tytuły znanych baśni. Po rozrywce intelektualnej nastąpił ten najważniejszy moment - każda klasa złożyła uroczyste przyrzeczenie, zapewniając o swym aktywnym czytaniu i dbałości o książkę! Na koniec wszystkie dzieci dostały piękny dyplom czytelnika oraz niezwykły podarunek od Instytutu Książki - pakiet "Pierwsze abecadło", przekazane bibliotece w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Był to dzień wyjątkowy dla nas wszystkich i zapamiętamy go na zawsze!