Strona główna/Aktualności/Pasowania uczniów klas pierwszych na Czytelnika

Pasowania uczniów klas pierwszych na Czytelnika

21 Marca 2022

"Książka to przyjaciel, któy nigdy nie zdradzi"

Jaques Velle des Bavveaux

W dniach 17 i 18.03. br w bibliotece szkolnej odbyła się ważna uroczystość Pasowania uczniów klas pierwszych na Czytelnika.

Dzieci z klas Ia, Ib i Ic zapoznały się z zadaniami biblioteki szkolnej, dowiedziały się dlaczego książka nie jest zwykłym przedmiotem i dlaczego posiada taką niezwykłą wartość. Dowiedziały się, że biblioteka jest miejscem wyjątkowym i historia bibliotek sięga czasów starożytnych.

Następnie uczniowie w grupach odgadywali zagadki i układali rozsypane tytuły książek. Z zadaniami poradzili sobie znakomicie.

W akcie Pasowania na Czytelnika pomagały uczennice z klas 7a oraz 7b, które wcieliły się w znane postacie książkowe.

Każdy nowy czytelnik otrzymał śliczny dyplom z symbolem mądrości oraz słodką niespodziankę z cytatem o książce. Pasowanie odbyło się w przemiłej atmosferze, a w czerwcu zobaczymy która z klas będzie najbardziej aktywna i kto z pierwszaczków osiągnie najlepszy wynik w czytelnictwie na koniec roku szkolnego ?!

Lucyna Sutuła