Strona główna/Aktualności/Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

7 Stycznia 2024

W sobotę, 6 stycznia ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Jak co roku, nasza szkoła włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele przedstawili jedną ze scen miejskich Jasełek ulicznych.

Przy Przedszkolu nr 1 bawił "Dwór króla Heroda", który próbował powstrzymać przemarsz uczestników Orszaku zapraszając wszystkich do pałacu na ucztę. Mimo wysiłków Heroda, jego dworzan i diabłów nikt się nie skusił, i nie skorzystał z "gościny" u króla. Wszyscy szli wytrwale dalej do Betlejem, oddać pokłon Świętej Rodzinie i wspólnie kolędować przy żłóbku.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Przedszkola nr 1 w Oleśnicy za gościnę, dach nad głową i ciepłą herbatę.