Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

23 Listopada 2022

"Uprzejmość jest cennym kluczem,
który otwiera wszystkie drzwi" 

Dnia 21.11.2022 r. nasza szkoła dołączyła się do obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Hasłem przewodnim tego dnia były słowa "Znajdź się wśród życzliwych".

W klasach i na korytarzach dominował kolor żółty. Uczniowie mieli również możliwość przekazać miłe słowo kolegom, koleżankom i pracownikom szkoły, które wrzucali do skrzynki życzliwości.

Dzieci z klas 0 a i 0 b rozmawiały o miłych słowach, oraz o tym, dlaczego warto ich używać. Zastanawiały się też nad tym, kim jest osoba życzliwa. Stworzyły mapę myślową - podawały, czym dla nich jest życzliwość, mówiły sobie miłe, ciepłe słowa, obdarowywały się uśmiechem, uczestniczyły w zabawach koleżeńskich oraz wykonały kartki z pozytywnymi, radosnymi rzeczami. Na zakończenie zajęć wykonały pamiątkowe zdjęcia.

Dla uczniów klas pierwszych był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechów i miłych gestów. W trakcie zajęć oglądali film o życzliwości. Wykonali również laurki z pozdrowieniami, które wrzucili do skrzynki życzliwości.

Uczniowie z klas drugich dowiedzieli się o historii tego święta. Rozmawiali na temat życzliwości. Oglądali prezentację pt. "W jaki sposób ja mogę być życzliwy", wspólnie stworzyli "Serce życzliwości" oraz "Słoneczko życzliwości". Nie zabrakło również zabaw integracyjnych. Uczniowie z klasy 2a rozdawali "baloniki życzliwości".

Uczniowie klas trzecich podczas zajęć przygotowali kartki z pozdrowieniami i miłymi słowami, które zaadresowali do kolegów, koleżanek i pracowników naszej szkoły.

Dzieci ze świetlicy szkolnej również włączyły się w obchody Dnia Życzliwości. Podczas zajęć rozmawiały o tym, jak indywidualnie rozumiemy słowo ,,życzliwość" i czy w ogóle warto być życzliwym. Następnie dzieci wykonywały plakaty plastyczne związane z tematem.

Pamiętajmy o tym, by być życzliwym, nie tylko od święta, oraz że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

A. Konstantynów

Podobne wiadomości:

do góry