Strona główna/Aktualności/Obchodzimy Dzień Piżamy

Obchodzimy Dzień Piżamy

31 Stycznia 2023

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowano Dzień Piżamy.

Akcja ta była wyrazem naszej solidarności z dziećmi przebywającymi na oddziałach onkologicznych, dla których piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie.

Tego dnia uczniowie, zarówno ci najmłodsi, jak i starsi pojawili się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Były tygrysy, misie, jednorożce i inne postaci z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione podusie i przytulanki. Oczywiście niecodzienny ubiór musiał być zgodny z regulaminowym strojem ucznia.

Dzień Piżamy okazał się zupełnie innym dniem od powszedniego, wprawił nas przy tym w dobry nastrój i stworzył domową atmosferę.