Strona główna/Aktualności/Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

4 Kwietnia 2023

Światowy Dzień Autyzmu w naszej szkole, jak co roku, odbył się pod okiem nauczycieli specjalistów - to właśnie oni rozpowszechniają rokrocznie to święto.

W poniedziałek, 03 kwietnia uczniowie, nauczyciele, jak również cała społeczność szkolna przyszła do szkoły ubrana w kolor niebieski, który jest symbolem tego dnia.

Podczas zajęć specjaliści w klasach przeprowadzili pogadanki, zajęcia o autyzmie. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali zadania, uczestniczyli w ćwiczeniach, stawali w sytuacjach uwrażliwiających ich na to, jak czują się ludzie z autyzmem.

Uczniowie zostali zapoznani z filmami, które ukazały nie tylko trudności ale i "super moce" osób zmagających się z autyzmem.

Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę, a społeczności szkoły za włączenie się w obchody tego dnia.

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Podobne wiadomości: