Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

24 Marca 2022

21.03 był dniem bardzo kolorowym, przyjemnym i serdecznym w naszej szkole, a to za sprawą zorganizowanej dla społeczności szkolnej gry terenowej W poszukiwaniu oznak Wiosny, która odbyła się nad Oleśnickimi Stawami.

Z samego rana każda klasa otrzymała pakiet z zadaniami, mapę i szyfr do nauczenia, aby móc odszyfrowywać, gdzie mają się udać w celu rozwiązania kolejnego zadania. Przez radiolę organizatorka gry przekazała instrukcję jak ma wyglądać cała zabawa i rozpoczęła wiosenne zmagania.

Klasy wraz z wychowawcami wyruszyli na trasę i za pomocą mapy docierali do miejsc z zadaniami i przystępowali do ich rozwiązywania, a zadania były przeróżne: wykonanie wiosennego kwiatka z balonów i znalezionych rzeczy, wyturlanie przez cały zespół klasowy kostką ilość podskoków do wykonania, ułożenie wierszy o wiośnie, rzuty piłeczką kauczukową i wiele wiele innych. Działaniom tym przyglądali się nauczyciele, którzy byli przydzieleni do punktów i sprawdzali czy zadanie zostało wykonane poprawnie.

Zabawa była udana i wszyscy wracali do szkoły z uśmiechem na ustach, ale nie tylko, bo każdy odkrył jeszcze hasło, tajemne hasło które po przekroczeniu drzwi szkoły przekazywał wtajemniczonej osobie, która za poprawna odpowiedź rozdawała nagrody - słodkie upominki.

K. Kawka 

Gra terenowa "W poszukiwaniu wiosny"

do góry