Strona główna/Aktualności/Nietypowa lekcja edukacyjna w klasach 4

Nietypowa lekcja edukacyjna w klasach 4

2 Października 2022

Uczniowie mojej klasy IV a wraz z klasą IV b uczestniczyli w lekcji edukacyjnej.

Uczyliśmy się proekologicznego myślenia. Poznaliśmy źródła energii tradycyjnej i odnawialnej. Uruchomiliśmy elektroniczny zegar, czerpiąc prąd z ziemniaka, plastikowych butelek zgniatanych z wykorzystaniem specjalnego roweru napędzanego siłą naszych nóg. Dowiedzieliśmy się nieco o elektrostatyce z wykorzystaniem urządzenia, jakim jest generator Van de Graaffa.

Na koniec lekcji każdy z nas otrzymał długopis z recyklingu oraz dla szkoły piękny szklany ogród, w którym zasadzimy rośliny na lekcji przyrody.

Było bardzo sympatycznie, serdecznie dziękujemy naukowcom. Bawiliśmy się bardzo dobrze, a niektóre doświadczenia zrobiły na nas duże wrażenie!

Antosia Bugdoł z klasy IV a