Strona główna/Aktualności/Nasi uczniowie w Wielkiej Lidze Czytelników

Nasi uczniowie w Wielkiej Lidze Czytelników

2 Czerwca 2020

W bieżącym  roku szkolnym nasza szkoła ubiega się o certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników. Od stycznia 2020 roku zainteresowani uczniowie w ramach dodatkowych aktywności czytali książki i rozwiązywali testy, w których wielokrotnie musieli wykazać się dokładną znajomością wybranych pozycji.

11 maja odbył się szkolny etap konkursu kwalifikacyjnego, do którego mogli przystąpić uczniowie posiadający 10 punktów wcześniej zdobytych za prawidłowo rozwiązane testy i/lub udział w konkursach plastyczno - technicznych. Konkurs ten wyłonił finałową szóstkę - troje uczniów z klas I-III i tyleż samo z klas V-VIII. Byli to odpowiednio: Adam Humeniuk z klasy Ib, Helena Krawczyk z klasy IIa, Emma Otto z klasy Ib oraz Ida Burzyńska z klasy Va, Julia Szubińska z klasy VIIIb i Maria Wiązek z klasy VIb.

Oni 28 maja rozwiązywali test, wyjątkowo w tym roku zdalnie do lektury finałowej. Jego pytania nie należały do najłatwiejszych.

Czekamy na wyniki konkursu na szczeblu powiatowym.
            TRZYMAJCIE KCIUKI!!!

Dla nas Nasi uczniowie już są zwycięzcami. Gratulujemy wytrwałości.

Również Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie naszych finalistów.

Ewa Grzesik