Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Mikołajkowa wycieczka

Mikołajkowa wycieczka

11 Grudnia 2021

09.12.2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego (grupa 0 a i 0 b) pojechały na mikołajkową wycieczkę do Campusu Domasławice, gdzie czekało na nie wiele atrakcji.

Jedną z nich był udział w warsztatach kulinarnych, podczas których z ogromnym zaangażowaniem dzieci formowały z ciasta pierniczki (gwiazdki, choinki, aniołki), które po upieczeniu dekorowały kolorowym lukrem oraz ozdabiały posypkami.

Kolejną atrakcją i ogromnym przeżyciem dla dzieci było poszukiwanie w terenie św. Mikołaja, którego wcześniej wypatrzyły spacerującego między leśnymi drzewami. Okazało się, że Mikołaj ukrył się w zagrodzie z kozami. Dzieci przywitały go okrzykami radości. Następnie wszyscy udali się do sali, w której św. Mikołaj rozdał dzieciom długo wyczekiwane przez nie prezenty. Radości było co niemiara. Na zakończenie przedszkolaki śpiewały piosenki o św. Mikołaju.

Na wycieczce (oprócz wyżej wymienionych atrakcji) dzieci zdobyły wiedzę na temat walorów przyrodniczych i krajobrazowych  Doliny Baryczy, o której opowiadała  pani prowadząca warsztaty.

M. Pastuszuk

do góry