Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Mikołajki w klasie 2 C

Mikołajki w klasie 2 C

13 Grudnia 2022

W klasie 2 c dnia 6. grudnia odbyły się Mikołajki.... takie inne niż zawsze.

Uczniowie po wejściu do klasy zobaczyli skrzynkę z tajemniczym napisem "KOD DO SEJFU MIKOŁAJA". Na skrzyni leżał list, który bardzo szybko odczytali. Z listu wynikało, że Mikołaj z roztargnienia zapomniał jaki jest kod do jego sejfu i nie może dostać się do prezentów. Uczniowie jednogłośnie postanowili pomóc w kłopocie Mikołajowi i przystąpili do działania - w grupach odczytywali mapy i odszukiwali, zgodnie z ich zapisem zadania, które zostały ukryte w klasie.

Każde zadanie wymagało nie lada sprytu... Musieli je rozwiązać w odpowiedniej kolejności, a odpowiedzi z zadań były każdorazowo kolejnym symbolem do kodu. Kiedy w końcu dostali się do sejfu, okazało się, że złe chochliki włamały się do Mikołaja i zabrały mu świąteczny strój, w którym powinien rozwozić prezenty.

Mikołaj był załamany, dostał się do prezentów, ale co z tego.... Nie miał co na siebie ubrać. Na szczęście uczniowie podjęli i to wyzwanie - dzielnie rozwiązywali kolejne zagadki, wykonywali zadania i po kolei odzyskiwali elementy garderoby Świętego Mikołaja.

Cała akcja zakończyła się sukcesem, uczniowie zasłużyli na miano Agentów Świętego Mikołaja, a w nagrodę otrzymali swoje prezenty.

K. Kawka

Podobne wiadomości:

do góry