Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

3 Grudnia 2021

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. Celem tego dnia jest zwiększenie świadomości na temat ograniczeń z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami oraz potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.

Również w naszej szkole ten dzień obchodzony jest cyklicznie. Z tej okazji zorganizowany został konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 oraz oddziałów przedszkolnych zatytułowany "Niepełnosprawni są wśród nas - Razem możemy więcej". Konkurs upowszechnia ideę tolerancji, otwartości i szacunku.

Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom życzymy w tym dniu siły i konsekwencji w pokonywaniu barier oraz wszelkiej pomyślności.