Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Kropki w SP1

Międzynarodowy Dzień Kropki w SP1

16 Września 2024

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności i dobrej zabawy.

Wszystko zaczęło się od opowiadania pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza Petera H. Reynoldsa. Bohaterką tej książeczki jest dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki małej czarnej kropce i nauczycielce plastyki odkryła i uwierzyła w swój talent i możliwości.

Historia Vashti stała się inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach.
Także w naszej szkole 13 września obchodziliśmy Dzień Kropki.

Kropki królowały, nie tylko na ubraniach i twarzach uczniów. Najmłodsi uczniowie zapoznali się z historią Vashti, tworzyli różnorodne prace plastyczne z wykorzystaniem kropek oraz rozwiązywali kropkowe zagadki i zadania. Uczniowie klas 4-8 wykonali wspólnie „Drzewo Talentów”.

Było radośnie i kolorowo.

Każdy ma swój talent! Warto go odkryć i rozwijać.

Adelina Jarmuszewicz,
Anna Rychlak