Strona główna/Aktualności/Mamy laureatkę Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej

Mamy laureatkę Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej

17 Czerwca 2022

Naszej szkole zawsze bliska była tematyka ekologiczna, dlatego zgłosiliśmy uczniów do Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej, której organizatorem była Edukacyjna Sieć Antysmogowa.

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa to konkurs wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z całej Polski. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięło 9 uczniów z klas ósmych.

Olimpiada składała się z trzech etapów, a każdy z nich obejmował pytania dotyczące ekologii, zgodnie z zakresem wskazanym w bibliografii konkursowej. Uczniowie mieli 70 minut na udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Stopień trudności pytań wzrastał wraz z każdym etapem konkursu.

Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowały się 2 uczennice: Agnieszka Makowska z kl. 8 B i Maria Wiązek z kl. 8 B, przy czym Marysia została laureatką tego konkursu zajmując w nim II miejsce.

Marysi składamy serdeczne gratulacje!

M. Stępień, szkolny koordynator olimpiady