Strona główna/Aktualności/Lekcja muzyki na żywo w klasach 2

Lekcja muzyki na żywo w klasach 2

21 Kwietnia 2023

Całkiem niedawno uczniów klas 2 naszej szkoły odwiedziła Zuzanna Glinka, uczennica 6 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w Oleśnicy.

W każdej drugiej klasie odegrała ona koncert gitarowy, podczas, którego tłumaczyła uczniom pojęcia z zakresu muzyki, opowiadała o zagranych utworach i autorach tychże utworów.

Omówiła szczegółowo, jak zbudowana jest gitara, w jaki sposób można wydobywać z niej dźwięki i jak długo trzeba ćwiczyć, by grać tak sprawnie i pięknie jak ona.

W każdej klasie uczniowie z wielkim zainteresowaniem i uwagą słuchali koncertu i wszystkich przekazywanych wiadomości. Uczniowie zadawali pytania odnośnie gry na instrumentach: tego, gdzie można się uczyć, jak dużo trenować, czy to jest trudne i czy można grać wszystko jeśli się już zna nuty. Zuzia odpowiedziała na wszystkie pytania bardzo dokładnie.

Za każdy zagrany utwór uczniowie dziękowali gromkimi brawami, jak również za cały koncert.

Lekcja muzyki na żywo była naprawdę bardzo udana za co dziękujemy naszemu gościowi i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

K. Kawka

Podobne wiadomości: