Strona główna/Aktualności/Konkurs matematyczny „Pitagoras jest wśród nas”

Konkurs matematyczny „Pitagoras jest wśród nas”

10 Czerwca 2022

W naszej szkole odbył się niezwykły konkurs matematyczny „Pitagoras jest wśród nas”, podczas którego uczniowie klas I ze szkół podstawowych z Oleśnicy i Bierutowa zmagali się z różnorodnymi zadaniami. Spośród szerokiego spektrum wyodrębnić można matematyczne i zegarowe domino, trimino, arytmetyczne lody i obliczenia pieniężne.

Za każde prawidłowo wykonane zadanie zespół zdobywał punkty. Na ich podstawie jury wytypowało 1, 2 oraz 3 miejsce.

Największą ilość punktów zdobyła reprezentacja z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, tuż za nim uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 8. III miejsce zajęła reprezentacja z Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami przed nimi stawianymi. Po uroczystym wręczeniu dyplomów w dobrych humorach wróciliśmy do swoich szkół.

E. Grzesik