Strona główna/Aktualności/Klasa 0C i zimowe zwierzęta.

Klasa 0C i zimowe zwierzęta.

30 Stycznia 2021

Uczniowie klasy 0C przez cały tydzień poznawali odpowiedzi na pytania - Jak radzą sobie zwierzęta zimą? Czy należy im pomagać i jeśli tak to jak to robić?

Podczas zajęć poznali gatunki ptaków, które zostają w Polsce i nie odlatują na zimę. Dowiedzieli się, jakie są sposoby pomocy tym ptakom, które w chwili gdy spadnie śnieg potrzebują tej pomocy. Na zajęciach uczniowie wykonali karmniki z ziaren, nauczyli się przygotowywać naturalny klej z mąki i żelatyny, który posłużył im do sklejenia ziarenek. Po kilku dniach wyruszyli na spacer i rozwiesili karmniki na terenie szkoły tak, aby mali przyjaciele nie musieli być głodni zimą.

Na ostatnich zajęciach zapoznali się z pracą leśnika i dowiedzieli się, że leśnych zwierząt na własną rękę nie wolno dokarmiać.

K. Paprocka