Strona główna/Aktualności/Dzień bez telefonu

Dzień bez telefonu

29 Marca 2022

Kilka dni temu zorganizowano w naszej szkole  dzień bez telefonu pod hasłem:

„Podnieś głowę do góry, wyłącz telefon i włącz się do życia”

W tym dniu uczniowie wysłuchali krótkiego apelu, którego przesłaniem było motywowanie ich do aktywności, które nie wymagają korzystania z telefonu/internetu. Ten dzień miał uświadomić wszystkim, że powinni korzystać z nieograniczonych możliwości, jakie daje im internet, ale doceniać również to co jest poza nim.

Podkreślano, jak ważna jest równowaga pomiędzy życiem online i offline. Zachęcano uczniów, aby częściej poszukiwali potrzebnych im informacji w książkach, a nie w telefonie. Proponowano, aby dołączyli do przedstawianych aktywności na świeżym powietrzu lub chociażby nawiązali rozmowę z kolegą/ koleżanką z klasy.

Ten dzień miał na celu uświadomienie uczniom, że odłączając się od sieci mają więcej czasu na hobby, przyjaciół i odkrywanie świata …..

Jedna z uczennic klasy III b Antonina Bugdoł postanowiła swoje refleksje oraz życzenia dla kolegów i koleżanek przelać na papier. Oto one: